Uudised

Sõjamuuseum uurib noorte käest, kuidas muuseumi põnevamaks muuta 02.03

Eesti sõjamuuseum kutsub kuni 13. märtsini noori osalema veebiküsitluses, et selgitada välja, mis teeb muuseumi nende jaoks põnevaks kohaks ja kuidas nad ise saaksid muuseumitöös kaasa lüüa.
Sõjamuuseum osaleb Euroopa Liidu Horizon 2020 teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist kaasrahastatavas projektis Muuseumite Digiinkubaatorite Võrgustik DOORS alamprojektiga „Eesti Sõjamuuseumi külastajakogemuse ja -kaasatuse uuendamine“.

Projekti tarvis küsime noorte arvamust veebiküsitluse vormis kuni 13. märtsini siin. Lisaks korraldatakse muuseumis ekskursioone, mille lõpus toimuvas vestlusringis räägitakse, mida noored arvavad praegusest ekspositsioonist ja kuidas seda nende arvates saaks paremaks teha. Kõigi küsitlusele vastanute vahel loositakse välja iPhone 14 ja Apple AirPods kõrvaklapid.

Esimesed projektipõhised ekskursioonid toimusid 13. ja 14. veebruaril, mil muuseumi külastasid Püünsi kooli 9. klass ning Viimsi kooli õpilased. Kokku 40 õpilast, kelle seas nii esmakordseid külastajad kui tõelisi huvilisi, kes ei osanud oma sõjamuuseumi-külastusi enam kokkugi lugedagi. Noortelt tuli väga huvitavaid ettepanekuid ja kommentaare, muuhulgas korraldada muuseumis õpilastele omavahelisi võistlusmänge, aga ka soovi jätta kõik nagu on, sest sõda ei ole lõbus. Sooviti näha ka sõjatehnikat seestpoolt, aga kõige enam paitas muuseumikõrva muidugi üldine arvamus, et olgu ekspositsioon milline tahes, head giidi ei asenda miski. Sõjamuuseumi giidi Siim Õismaa kohta jätkus õpilastel vaid kiidusõnu, eriti tema oskusele laiendada ekskursioonitemaatikat kogu ühiskonnale.

Loe projekti kohta lähemalt siit.

Viimsi kooli õpilased ekskursioonil sõjamuuseumi rasketehnika angaaris. Foto: Maria-Eliise Muinaste
Otsi