Eesti Sõjamuuseum

Haridusprogrammid

Eesti sõjamuuseum pakub lastele ja noortele temaatilisi ekskursioone, haridusprogramme ning töötube, mis lähtuvad muuseumi ekspositsioonist.

Lisainfo tel 621 7410, 621 7418 või teenused(at)esm.ee.

Broneeri haridusprogramm
Broneeri sünnipäev


HaridusprogrammidMilitaarmustrid

8-12 aastastele lastele
Mustrid kuuluvad sõjapidamise juurde. Juba iidsed sõjamehed katsid oma näo ja keha sõjamaalingutega, mis sisendasid neile tugevust ja vaprust. Tänapäeval aitab kamomustriga vorm moodsa aja sõjamehel vaenlase eest varjuda. Sõjaväelaste paraadmundritel ja -relvadel on kaunid mustrid rõhutamaks pidulikkust jne.

Selle mängu käigus otsivad mängijad sõjamuuseumi ekspositsioonist mustreid ja kujundeid. Neid võib leida kõikjalt – kaartidelt, seintelt, relvadelt, vormikuubedelt. Mängijatest moodustakse 3-4 liikmelised võistkonnad ja läbi käia tuleb kõik muuseumi ekspositsioonid. Pärast viimase küsimuse vastamist pöördutakse tagasi mängu algpunkti, misjärel vaadatakse ja arutatakse koos mängujuhiga läbi õiged vastused.

 Toimumisaeg:
 aastaringselt, eelregistreerimisega
 Muuseumitunni kestus:  u 60 minutit
 Grupi suurus:  
 soovitavalt kuni 25 last
  Hind:  3 € lapse kohta
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette


Mõõga ajalugu tutvustav töötuba

7-11 aastastele lastele
Töötoas räägime millal ja millest valmistati esimesed mõõgad, mida mõõga kandmine sõjamehe jaoks tähendas minevikus ja mida see tähendab tänapäeval. Lapsed saavad uurida, milliseid mõõkasid leidub sõjamuuseumis ja õpivad, millistest osadest mõõk koosneb. Töötoa käigus valmistavad lapsed paberist mõõgad, kaunistades selle vastavalt enda fantaasiale.

 Toimumisaeg:   aastaringselt, eelregistreerimisega
 Muuseumitunni kestus:   u 60 minutit
 Grupi suurus:  kuni 25 last
 Hind:  3 € lapse kohta
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette
Информация на русском
Aumärkide valmistamise töötuba

7-11 aastastele lastele
Juba iidsetest aegadest peale on sõjamehed oma julguse ja nutikuse eest pälvinud au ja kuulsust ja saanud oma kangelaslikkuse eest uhkeid aumärke. Selles töötoas vaatame koos lastega, milliseid aumärke ehk ordeneid sõjamuuseumis leidub ja tutvustame lühidalt aumärkide ajalugu. Seejärel meisterdab igaüks ise ühe uhke aumärgi.

 Toimumisaeg:
 aastaringselt, eelregistreerimisega
 Muuseumitunni kestus:
 u 60 minutit
 Grupi suurus:
 kuni 25 last
 Hind:  3 € lapse kohta
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette. 
Информация на русскомEesti ja külm sõda

Gümnaasiumiastme õpilased
Haridusprogrammis käsitletakse olukorda Eestis pärast II maailmasõda kuni külma sõja lõpuni NSV Liidu lagunemisel. Uurime, kuidas toimus vastupanutegevus Eestis pärast II maailmasõja lõppu. Arutleme, kas ja kuidas vaatamata okupatsioonile ja repressioonidele, Eesti territooriumil paiknevatele nõukogude sõjaväebaasidele ja iseseisvuspüüdluste mahasurumisele elas inimestes edasi unistus vabast riigist ja sai võimalikuks Eesti taasiseseisvumine.

Programm toimub situatsioonimängu vormis, kus osalejate ülesandeks on valida tegelaskuju ja analüüsida tema valikuid ja võimalusi seista Eesti vabaduse eest  Külma sõja perioodil nii siin kui sealpool „raudset eesriiet“.

 Toimumisaeg:  
 aastaringselt, eelregistreerimisega
 Muuseumitunni kestus:    u 60 minutit
 Grupi suurus:          
 1 klassikomplekt
 Hind:    
 3 € osaleja kohta
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette.
Lisateave õpetajale
Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum  
Mõisa tee 1, 74001 Viimsi, Harju maakond


Telefon: +372 621 7410, +372 621 7418; e-post: info(at)esm.ee

Avatud K-P 11-18, sõjatehnika angaar (Vehema tee 1a) maist oktoobrini R-P 11-18
Otsi