Sõjatehnika angaar

Rasketehnika väljapanekus esindatud tehnika pärineb peamiselt aastatest 1930–1960 ja suurem osa sellest kuulus eri riikide relvastusse Teises maailmasõjas ja külma sõja ajal. Välja on pandud ka valik sõidukeid, mida Eesti kaitsevägi kasutas 1990. aastatel ja hiljemgi.

Ekspositsiooni raskuspunktiks on Soome sõjamuuseumilt kingituseks saadud 24 suurtükki ja 3 miinipildujat. Valikus on haubitsad ja kahurid, aga ka kerged jalaväekahurid, tankitõjekahurid ja õhutõrjesuurtükid. Kogukamad on Nõukogude 130 mm kahur M-46 ja Saksa 88 mm õhutõrjesuurtükk 8,8-cm-FlaK 18/36/37, kuid kollektsiooni kuulub ka 150 mm suurtükk.

Külastajate huvi pälvib sageli Saksa liikursuurtükk Sturmgeschütz III, millised Soome sõjavägi soetas II maailmasõja ajal ja mis olid Soomes relvastuses 1960. aastateni. Rootsi soomuk Tgbil m/42 on üks nendest, mille Rootsi 1990. aastatel Eesti kaitseväele kinkis.

Sõjatehnika hallis avati 2015. aastal näitus Eesti kaitseväelaste 11-aastasest teenistusest Afganistanis. Ekspositsiooni keskmes on Helmandi provintsis baaslaagris Camp Bastion Eesti kaitseväelaste poolt ehitatud saun, mis pärast operatsiooni lõppu Eestisse toodi ja muuseumis uuesti üles seati. Näitus esitleb Eesti kaitseväelaste tehnikat, relvastust, varustust ja vorme Afganistani missiooni ajal. Fotod kajastavad Eesti kaitseväelaste teenistust ja eluolu nii Camp Bastionis kui ka väiksemates patrullbaasides ja kontrollpunktides.

2022. aastal leidis sõjatehnika angaaris uue alalise asupaiga Narva tank-monumendina tuntud tank T-34/85 mudel.

2024. aastal lisandus sõjatehnika angaari üks Eesti kaitsetööstuse tuntumaid saavutusi, Milrem Roboticsi mitmeotstarbeline mehitamata maismaasõiduk (unmanned ground vehicle – UGV) THeMIS.

Sõjatehnika hall asub Vehema tee 1a, mõnesaja meetri kaugusel Viimsi mõisast ja on avatud veteranipäevast isadepäevani iga nädal kolmapäevast pühapäevani kell 11–18. Külastus muul ajal on võimalik ekskursiooni tellimisel.

Sissepääs muuseumipileti, Tallinn Cardi või Muuseumikaardiga. Kohapeal saab maksta sularahas, kaardimaksega on võimalik pilet osta muusemi peahoonest Mõisa tee 1, Viimsi. Piletiga saab külastada nii rasketehnika näitust kui peahoonet. Piletite hinnad leiate siit

Otsi