Eesti sõjamuuseum on laupäeval 19. aprillil avatud. Reedel 18.04 ja pühapäeval 20.04 oleme suletud.

Muuseumist

Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum tegeleb Eesti sõjanduse ajalooga seotud esemete ja materjalide väljaselgitamise, kogumise, säilitamise, uurimise ja üldsusele vahendamisega, samuti sõjaajaloolise uurimistööga ning rahvusvaheliste sidemete arendamisega teiste asjassepuutuvate institutsioonidega. Lisaks on sõjamuuseumi vastutusalas kõik Eestis paiknevate sõjahaudadega seonduv.

Sõjamuuseumi püsiekspositsioon ja ajutised näitused jutustavad loo Eestis peetud sõdadest, eestlaste ja teiste siinsete rahvaste teenistusest teiste riikide sõjavägedes ja mujal maailmas peetud sõdadest, millest Eesti elanikel on tulnud osa võtta.

Sõjamuuseum asub kindral Laidonerile kuulunud Viimsi mõisas ja hoiab seega ka kindral Johan Laidoneri pärandit.

Tartus tegutseb sõjamuuseumi filiaalina Kaitseväe akadeemia muuseum.

Sõjamuuseumi koosseisu kuulub Eesti sõjaväeorkester, mille ülesandeks on riiklikel tseremooniatel esinemine ja sõjaväemuusika kultuuri edendamine.

Sõjavägede ülemjuhataja Johan Laidoneri päevakäsk Eesti sõjamuuseumi asutamiseks

Muuseumi ajalugu

Eesti Vabastamise Sõja Muuseum asutati Sõjavägede Ülemjuhataja polkovnik Johan Laidoneri päevakäsuga 19. jaanuaril 1919. aastal. Vabadussõja lahingud olid kestnud vaevu kaks kuud, mõni päev varem oli vabastatud Tartu ja Eesti Vabariigi püsimine ei olnud kaugeltki otsustatud.

Loe edasi
Viimsi mõisa tagafassaad 1908. Eesti rahva muuseum

Viimsi mõis

Viimsi mõisa asutas 1471. aastal Pirita klooster. Praeguse peahoone ehitas 19. sajandil krahv Alexander von Buxhoeveden. 1923. aastal kinkis Riigikogu mõisa teenete eest Vabadussõjas kindral Johan Laidonerile.

Loe edasi
ESAPi muuseumide kaart

Sõjamuuseumid Eestis

Eesti sõjamuuseum on riigi suurim ja vanim sõjajaloo muuseum, aga üle Eesti on veel mitmes kohas võimalik tutvuda militaarajaloo teemalise ekspositsiooniga.

Vaata lähemalt

Autoriõigused

Kõik õigused kaitstud ©. Kogu selle veebilehe sisu ja disain (tekstid, pildid, videod, graafika, logod ja muud materjalid) on kaitstud Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi autoriõiguse ja teiste intellektuaalomandi õigustega või kasutatakse neid vastava omaniku nõusolekul. Ükskõik, milliste elementide ilma Eesti sõjamuusuemi – kindral

Laidoneri muuseumi kirjaliku loata kasutamine osaliselt või tervenisti, täielik või osaline reproduktsioon, levitamine ja modifitseerimine on keelatud.
Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi veebilehel sisalduvad lingid ja viited teistele veebilehekülgedele või allikatele on loodud heas usus vaid informatiivsel eesmärgil.