Kaitseväe Akadeemia muuseum Tartus

Alates 2022. aasta algusest kuulub Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi koosseisu Kaitseväe Akadeemia muuseum Tartus, mille ekspositsioon keskendub Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu tutvustamisele omariikluse perioodidel. 

1990. aastate alguses Kaitseliidu arhiivina alguse saanud muuseum tegutses 1998. aastast kuni 2021. aastani Kaitseväe Akadeemia alluvuses.

Kaitseväe Akadeemia muuseumis saab ülevaate mitmesugustest relvadest, aumärkidest, sümboolikast, sidetehnikast, lahingumoonast, pioneerivahenditest ja paljust muust, mida Eesti kaitsevägi ja Kaitseliit aja jooksul on kasutanud.

Muuseum pakub erineva teemafookusega ekskursioone. Võimalik on teha ülevaatlikum ringkäik või keskenduda Eesti sõjaajaloo üksikaspektidele, näiteks relvastuse arengule.  Õpetajad on ekskursiooni vormis oodatud läbi viima ajaloo- ja riigikaitsetunde. Ekskursioone tehakse nii üksikisikkülastajatele kui ka gruppidele (kuni 30 inimest). Ekskursiooni kestus on tavaliselt 45 minutit.

Muuseumi ülesanded on ka õppetöö läbiviimine ning Eesti sõjandusliku arenguga seotud esemete ja materjalide väljaselgitamine, kogumine, säilitamine, uurimine ja üldsusele vahendamine.


Kontakt ja külastused


Muuseumi saab külastada etteteatamisel
E – N 10.00-17.00
R 10.00-15.00

Riia 12, 51010 Tartu
Tel: 717 6291
E-post: kva(at)esm.ee

Muuseumi külastamine ja ekskursioonid on tasuta! Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Kaitseväe Akadeemia muuseum Tartus on külastamiseks suletud 4.-19. juulil ja 1.-19. augustil.


Otsi