Uudised

Tank T-34/85 jõudis Narvast sõjamuuseumi rasketehnika angaari 16.08

Alates teisipäevast 16. augustist 2022 paikneb Eesti sõjamuuseumi rasketehnika angaaris Viimsis Narva tank-monumendina tuntud tank T-34/85.
Vabariigi Valitsus võttis vastu otsuse teisaldada Narvas avalikust ruumist Nõukogude Liidu sõjamonumendid ja viia tank T-34/85 Eesti sõjamuuseumisse, kus see leidis uue alalise asukoha rasketehnika ekspositsioonis.

Foto: Eesti sõjamuuseum/Ruwe Saare
Nn Narva tank oli Eestisse toodud 1960. aastatel Leningradi sõjaväeringkonnast. See avati monumendina 9. mail 1970. Tank on toodetatud arvatavasti teise maailmasõja ajal Nõukogude Liidus. See ei ole kunagi osalenud sõjategevuses.

Foto: Eesti sõjamuuseum/Sandra Niinepuu

Enamus sõjatehnika angaaris eksponeeritud relvadest ja sõidukitest pärineb aastatest 1930–1960 olles kuulunud eri riikide relvastusse teises maailmasõjas ja külma sõja ajal. Välja on pandud ka valik sõidukeid, mida Eesti kaitsevägi kasutas 1990. aastatel ja hiljemgi.

Eesti sõjamuuseumi rasketehnika angaar on avatud maist oktoobrini iga nädal reedest pühapäevani kell 11-18 või ettetellimisel. Sissepääs muuseumipiletiga, mille saab osta peamajast või kohapealt.

Foto: Eesti sõjamuuseum/Sandra Niinepuu
Otsi