Uudised

Sõjaväeorkestril valmis koos Voldemar Kuslapiga naistepäevaks uus muusikavideo 08.03

Sõjaväeorkester tähistab sel aastal naistepäeva pisut erilisemalt avaldades muusikavideo loole „Väike tüdruk.“ Orkestri brassansambli saatel särab solistina alati šarmantne ja palavalt armastatud maestro Voldemar Kuslap.
Uus video ja loo valik on tähenduslikud mitmes mõttes. Pala „Väike tüdruk“ pärineb Eesti sõjaväeorkestri eelkäija, puhkpilliorkestri „Tallinn“ pikaajalise dirigendi Ülo Raudmäe sulest, kelle sünnist möödus tänavu 24. jaanuaril 100 aastat.

Austusavaldusena sõjaväeorkestri jaoks nii olulisele inimesele on „Väikese tüdruku“ esitus pühendatud Ülo Raudmäe abikaasale, armastatud ooperiprimadonna Urve Tautsile ning tütrele Ave Raudmäele. Solistina lööb kaasa Eesti muusika elav legend Voldemar Kuslap, kes on lugu ka varem esitanud.

„Tahtsime teha Ülo Raudmäe 100. sünniaastapäevaks midagi erilist ja väärikat ning mis seal salata, koostöö Kuslapiga oli ammune unistus,“ rääkis sõjaväeorkestri juht Simmu Vasar. „Ta on tõeline eeskuju: alati muhe, hea jutuga ja nii heas vormis!“

Loo valiku tegigi Kuslap eelistades hoogsat ja krapsakat lugu. Veel ühe legendi, Heldur Karmo sõnadel pala on orkestrile arranžeerinud Heino Asper. Väiksemale koossisule kohendas selle sõjaväeorkestri tromboonimängija Ivar Kiiv, kes on ka kogu ettevõtmise idee autor ja eestvedaja. Helisalvestuse eest vastutas orkestri dirigent Teet Raik ning videosalvestuse, režii ja montaaži eest kandis hoolt kaitsevägi.

Muusikavideo salvestamiseks korraldas sõjaväeorkestri brassansambel Ülo Raudmäe tütrele Avele privaatse üllatuskontserdi Eesti sõjamuuseumis Viimsi mõisas. „Selle loo väike tüdruk ongi ei keegi muu kui Raudmäe tütar Ave,“ selgitas Simmu Vasar. „Tüdrukust sirgub naine, aga oma isa jaoks jääb ta alati väikeseks tüdrukuks.“

Videosalvestusega üllatusesinemisest Eesti sõjamuuseumis tervitab sõjaväeorkester naistepäeva puhul kõiki õrnema soo esindajaid!

Vaata videot.

„Väike tüdruk“

Esitaja: Voldemar Kuslap ja Eesti sõjaväeorkestri brassansambel
Muusika: Ülo Raudmäe
Sõnad: Heldur Karmo
Arranžeerija: Heino Asper, Ivar Kiiv
Helisalvestus: Teet Raik
Video teostus: kaitseväe küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskus
Reigo Eller
Marken Truu
Rasmus Kuslap

Täname:
Ave Raudmäe

Fotod: Teet Raik
Otsi