Uudised

Sõjatehnika angaari ekpositsioon on veel ka oktoobris avatud 30.09

Seoses suure publikuhuvi ja ilusate ilmadega otsustas sõjamuuseum pikendada Viimsis Vehema tee 1 asuva sõjatehnika ekspositsiooni lahtiolekut kahe nädala võrra.
Seega on võimalik veel oktoobri kahe esimese nädala jooksul väga lähedalt uurida suurtükke, miinipildujaid, tankitõrjekahureid, liikursuurtükke ja väiksemaid soomukeid. Tehnika pärineb ajavahemikust 1930-1960 ning suurem osa sellest oli eri riikide relvastuses kasutuses II maailmasõjas. Lisaks on vaatamiseks väljas hulk mitmes riigis toodetud sõjaväeautosid, mis kõik on olnud Eesti kaitseväe kasutuses.

Sealsamas on ka tuliuus näitus, mis on pühendatud Eesti kaitseväe 11 aasta pikkusele missioonile Afganistanis. Ekspositsiooni keskmes on Helmandi provintsis Camp Bastionis asunud saun, mis toodi Eestisse tagasi komplektsena ning ehitati sõjamuuseumi tehnikahallis uuesti koos terrassiga üles. Lisaks saab näitusel tutvuda kaitseväelaste kasutuses olnud tehnika, relvastuse ja varustusega. Näitusel on fotod, mis kajastavad Eesti kaitseväelaste teenistust ja eluolu nii Camp Bastionis kui ka väiksemates patrullbaasides ja kontrollpunktides.

Sõjatehnika angaar on sel aastal veel avatud 2.-4. oktoobril ja 9.-11. oktoobril kell 11-18. Külastus on TASUTA.Otsi