Uudised

Sõjamuuseumi aastaraamat uurib võimalusi ajaloost tulevikusõdade tarvis õppida 01.05

Ilmunud on üheksas Eesti sõjaajaloo aastaraamat, milles kuue riigi sõjaajaloolased, sõjaajaloo õpetajad ja sõjaväepedagoogid arutlevad võimaluse üle minevikukogemusest õppida nii sõjalistes organisatsioonides kui riigikaitses.
Värskes väljaandes Estonian Yearbook of Military History 9 (15), 2019 „The past – a soldier’s guide for the present? Experience, History and Theory in Military Education“ (Minevik – sõduri teejuht oleviku jaoks? Kogemus, ajalugu ja teooria militaarhariduses) käsitletakse sõjaajaloo uurimist ja õpetamist, ajalooteaduse teoreetilisi probleeme üldiselt ning ka sõjaajaloo tähtsust eri riikide sõjavägede doktriinides ja strateegilises kultuuris. Näiteid on nii keskajast, uusajast kui 20. sajandist.

„Küsimus, kas ajalooteadus aitab meil valmistuda tulevasteks sõdadeks, on igikestvalt aktuaalne, sest paratamatult on minevikusõjad ainus, mis meil analüüsimiseks on,“ kommenteeris uut väljaannet toimetaja, sõjamuuseumi vanemteadur Kaarel Piirimäe.

„Käesolevat aastaraamatut tasub lugeda kõigil, kes sõjalise väljaõppe korraldamise ja läbiviimisega tegelevad,“ ütles Piirimäe, avaldades lisaks lootust, et teose leiavad üles sõjaajalooga tegelevad õpetlased nii Eestis kui välismaal, aga ka laiem asjahuviliste ring.

Ingliskeelne eelretsenseeritav väljaanne põhineb 2018. aastal sõjamuuseumi ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste koostöös Tartus korraldatud 9. rahvusvahelisel sõjaajaloo aastakonverentsil "Minevik, sõjamehe teejuht? Kogemus, ajalugu ja teooria sõjalises ettevalmistuses".

Raamatut saab soetada Amazonist, Tallinna Ülikooli Kirjastuse poest ning sõjamuuseumist.

Alates 2011. aastast ilmuv Eesti sõjaajaloo aastaraamat on eelretsenseeritav teadusväljaanne, mida Eesti sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum avaldab koostöös Tallinna Ülikooli Kirjastusega.

Raamat Tallinna Ülikooli Kirjastuse e-poes.



Otsi