Uudised

Sõjamuuseum on suletud – avasta sõjamuuseum 16.03

Eesti sõjamuuseum on kuni 1. maini 2020 külastajatele suletud ning ekskursioonid ja mõisas toimuma pidanud üritused jäävad ära või lükkuvad edasi, ent sõjaajaloo avastamiseks on palju võimalusi ka muuseumisse tulemata. 

Vabariigi valitsus teatas neljapäeval 12. märtsil eriolukorra kehtestamisest riigis, millest tulenevalt jäävad kuni 1. maini 2020 külastajatele suletuks kõik Eesti muuseumid k.a sõjamuuseum, kui vahepeal ei otsustata teisiti. Muudes sõjamuuseumi tegevusvaldkondades jätkub töö tavapäraselt.

Neist muudest tegevusvaldkondadest on kõik oodatud osa saama.
Virtuaalnäitused

Sõjamuuseumi kodulehel on üleval kaks virtuaalnäitust: „Eesti sõjamuuseum 100“, mis tutvustab sõjamuuseumi ajalugu, ning koostöös Läti ja Leedu sõjamuuseumidega valminud „In spite of everything“, mis käsitleb Balti riikide teed iseseisvuseni. 
Sõjamuuseumi kogu digiteerituna

Sõjamuuseumi kogusid digiteeritakse jooksvalt ja see tähendab, et paljude kogus leiduvate esemete, fotode, teenetemärkide, relvade ja muuga on võimalik tutvuda interneti vahendusel oma kodust lahkumata Eesti Muuseumide Veebivärava  MuIS vahendusel.  Sõjamuuseumi kogude tähis MuIS-is on KLM.


Sõjaajaloo alane uurimistöö ja kirjandus

Kõik alates 2011. aastast ilmunud Eesti sõjaajaloo aastaraamatute artiklite täistekstid on Tallinna ülikooli kirjastuse veebis tasuta lugemiseks nagu ka selle eelkäija Laidoneri muuseumi aastaraamat aastatest 2001-2006. 

Jälgida tasub sõjamuuseumi Facebooki lehte, kus tutvustame jooksvalt sõjamuuseumi kogudes leiduvaid põnevamaid objekte ning jagame soovitusi, mida sõjaajaloo teemal lugeda või vaadata võiks.

Otsi