Uudised

Sinilillekampaania: anname au ka sõjamuuseumis! 01.04

1. aprillil algab üheksas Sinilillekampaania “Anname au!”, millega tänavu kutsutakse lisaks kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele Sinilille märgi kandmisega tunnustama ka Ukraina veterane.
Sinilillekampaanias osaleb ka Eesti sõjamuuseum, kust saab annetuse vastu soetada Sinilillemärgi. Veteranipäeval 23. aprillil toimub sõjamuuseumis perepäev pannkoogihommiku, filmipärastlõuna ja tegevustega lastele.

Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiuvaldkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadava tuluga aidatakse lisaks kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetamisele soetada ITK Taastusravikliinikul vajalik käerobot ning katta Ukraina veteranide ravi- ja rehabilitatsiooni kulusid.

„Praegusel keerulisel julgeoleku ajal täname veterane, kes on andnud oma panuse riigi julgeoleku ja sõjalise kaitse tagamiseks. Hea on teada, et meie vapratele kaitseväelastele ja kaitseliitlastele saab Eesti rahvas toetuda igas olukorras,“ lausus kaitseminister Kalle Laanet. „Hetkel oleme oma mõtetes ja tegudes koos Ukrainaga ning osa tänavusest Sinilillekampaania kogutud tulust läheb Ukraina veteranide ravikuludeks. Taaskord näitab Eesti, et toetame Ukrainat tema võitluses agressoriga,“ märkis kaitseminister.

Pärast kaheaastast pausi saab taas nautida tervisesporti Sinilillejooksudel, mis toimuvad aprillikuu vältel Tartus, Pärnus, Narvas, Tallinnas, Saaremaal ja Kopenhaagenis. Kaasa saab teha ka virtuaalselt - oma valitud ajal ja kohas. 

Kampaania tippsündmuseks on 23. aprillil veteranipäeva auks korraldatav Veteranirock Tartus, kus kell 19.00 algaval kontserdil astuvad üles Kosmikud koos Sõjaväeorkestriga, Propeller, Horror Dance Squad ja Vahipataljoni ajateenijate bänd. Aprillis värvub Skywheel of Tallinn sinililletoonidesse. Infot veteranikuu sündmuste kohta leiad kodulehelt annameau.ee.

MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu (EVVÜ) juhatuse esimees Enn Adoson sõnas, et üle paari aasta on taas heameel, et saame inimesi kutsuda osalema rahvaüritustel ning tunnustada meie tublisid kaitseväe ja Kaitseliidu veterane. “Eelneval kahel aastal on kahjuks need üritused ära jäänud koroonaviiruse tõttu ja seegi aasta ei saa me rahuliku südamega seda teha Ukrainas toimuva tõttu. Kindlasti on plaanis selle kampaania jooksul kogutud annetustest lisaks oma eesmärkidele annetada ka osa Ukraina veteranide heaks. Kutsun kõiki üles aktiivselt osalema Sinilillekampaania üritustel ja sel moel toetama meie veterane.”
lisas Adoson.

Kampaania kestab 1. aprillist kuni 30. aprillini. Antud perioodil saab Sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha mitmetes müügipunktides: Coop, Selver, R-Kiosk, Apollo kauplused, Karupoeg Puhh ning Myfitnessi spordiklubid, lisaks Apotheka e-apteek ja Eesti sõjamuuseum. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid tellida otse postiautomaati www.annameau.ee kodulehe e-poest. Võib teha ka lihtsalt annetuse.

Kõikjal Eestis aitavad Sinilillesümboolikaga toodete müügiga annetusi koguda ka Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Apotheka, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Go Craft, HUUM, Cybernetica, Threod Systems, BAE Systems, Nordic Armoury, MARU Ehitus, Tactical Foodpack, Half An Hour Gives Me Power, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Digiekraanid, Digitrükk,
Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.


Otsi