Uudised

Pressiteade - Kaitseliidu taasasutamisele pühendatud näituse avamine 15.02

Kaitseliidu pressiteade
15. veebruar 2018
Kaitseliit ja Eesti sõjamuuseum avavad homme Karl-Erik Talveti Kaitseliidule pühendatud näituse
Reedel, 16. veebruaril kell 14.00 avatakse Eesti sõjamuuseumis Karl-Erik Talveti maalinäitus "Värvivalangud", mis on pühendatud Kaitseliidu 28. taasasutamise aastapäevale. Näitus lõppeb 28. märtsil oksjoniga, mille tuludest pool annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Karl-Erik Talvet on Tallinna maleva Põhja üksikkompanii kaitseliitlane. Ta on avaldanud koomikseid ja joonistusi „Sõdurilehes“ ja ajakirjas „Kaitse Kodu!“ ning on illustreerinud Leo Kunnase menukat sõjaromaani „Sõda 2023“. Möödunud aastal ilmus Talvetilt koomiksiraamat „Kodu Kaitsjad“.

Näitusel eksponeeritud maalide inspiratsiooniallikaks on Talveti tegevus kaitseliitlasena. Osa maale on inspireeritud reaalsetel õppustel toimunud sündmustest, nagu dessant Aegna saarele, õppelahingud Sirgalas, vahipostil olemine ja tõlgi ülesannete täitmine õppusel „Kevadtorm“.

Karl-Erik Talveti sõnul soovib ta nende teostega avaldada austust nii kaitseliitlastele ja kaitseväelastele kui ka meie liitlastele, kelle panust Eesti julgeolekusse peaks ühiskonnas rohkem väärtustama. „Austada tuleb kaitseliitlasi, tavalisi kodanikke, kes on vajadusel valmis isamaa eest võitlema ja surema,“ ütles Talvet.

Näitus lõppeb 28. märtsil kell 16.00 oksjoniga, mille tuludest 50 protsenti annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule. Ühing plaanib annetuse eest osta vigastatud kaitseväelasele seljatoega istme sõudeergomeetri jaoks ning rahastada langenud kaitseväelaste perekondadele mõeldud laagrit.

Lisainfo: näituse autor Karl-Erik Talvet + 372 5572962

Kaitseliidu kontakt:
Merle Norit
Leitnant
Avalike suhete osakond
Kaitseliidu peastaap
+372 5303 6414
merle.norit@kaitseliit.ee

Otsi