Uudised

Külli Suitso ja Imbi Paju ühisnäitus Eesti sõjamuuseumis 19.10

29. oktoobril avati Eesti sõjamuuseumis Külli Suitso ja Imbi Paju ühisnäitus, milles tulevad esitlemisele Külli Suitso maalide ja installatsioonide seeria "Kiiver" ning 
Imbi Paju filmid "Tõrjutud mälestused" ja "Soome lahe õed".  Näitus jääb avatuks kuni 28. jaanuarini 2018.

Kunstnik Külli Suitso on lõpetanud TÜ maaliosakonna, praegu elab Taanis ja õpetab maalikunsti Århusi Kunstiakadeemias. Külli Suitso väljendusvahenditeks on õlimaal, graafika ja video. Seeria kiiver on loodud aastatel 2014-2017. Taanis on näitus ”Kiiver” olnud esil kahel isiknäitusel aastatel 2015. ja 2016. aastal, samuti erinevatel grupinäitustel. Eestis on kiivriseeria tööd olnud isiknäitustel Tartu Kunstimajas ja Vôru Linnagaleriis (2017).


Imbi Paju on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik ja filmitegija, kes püüab oma loomingus läbi psühholoogilise võtme näidata inimsuse pimedat poolt, mida totalitaarsed ühiskonnad kasutavad tööriistadena. Tema peamine sõnum on armastus inimelu vastu, humanism ja eluhoidmise nõue: ära tunnista oma ligimise vastu.

Näitusel on esil Imbi Paju kaks dokumentaalfilmi: "Tõrjutud mälestused", milles ta otsib vastust oma ema loole, kes viidi noore tüdrukuna "Gulagi" (ingl. subtiitrid). Teine film "Soome lahe õed" käsitleb soome ja eesti naiste ühiseid mälestusi ja vastupanu lähenevale II maailmasõjale. Filme näidatakse sõjamuuseumis kogu näituse perioodi jooksul sõjamuuseumi kinotoas.

Külli Suitso on sel suvel Tartus rääkinud näituse "Kiiver" kohta nii:
https://www.youtube.com/watch?v=QhJ_tem41uI


Näituse perioodil linastuvad sõjamuuseumis Imbi Paju filmid. Soovi korral on võimalik korraldada filmiseansse kindlal kellaajal, selleks tuleks võtta ühendust e-posti aadressil teenused(at)esm.ee. 

Otsi