Uudised

"Just nii, härra seersant" on nüüd saadaval ka audioraamatuna 22.12

Autorite isiklikul kogemusel tuginev aus ja kaasahaarav jutustus ajateenistusest Eesti kaitseväes „Just nii, härra seersant!“, mille parandatud ja täiendatud uustrükk ilmus aasta eest, on nüüd saadaval ka audioraamatuna.
Eesti sõjamuuseumi toel välja antud raamatu kuulatava versiooni leiab Rahva Raamatu mobiilirakendusest. Teos on Rahva Raamatus müügil ka e-raamatuna


Timo Porval ja Tarvi Tiits kirjutasid mahuka, mitmesugust pildi- ja lisamaterjali sisaldava päeviku vormis teose oma ajateenistuse kogemusest Tapa väljaõppekeskuses pioneeripataljonis aastatel 2008-2009 ja 2004-2005. See müüs enam kui 3500 eksemplari ning tõlgiti 2018. aastal ka leedu keelde. Juba kolmandale kordustrükile on autorid lisanud uued osad, milles jutustavad oma muljeid reservõppekogunemistelt.  

Kuigi meeste teenistusest on juba mõnda aega möödas, on „Just nii, härra seersant!“ endiselt päevakohane. Raamatut on lugenud ka kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, kelle hinnangul annab see tulevasetele ajateenijatele hea ettekujutuse, mis neid teenistusse tulles ees ootab. „Lisaks peaks käesolev raamat olema kohustuslik igale tegevväelasele, eelkõige selleks, et mõista ajateenija ja reservväelase arusaama ajateenistusest,“ on öelnud kaitseväe juhataja.  

Raamatu „Just nii, härra seersant!“ uusväljaannet rahastas Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ning kirjastas Lifedive OÜ. Raamat on müügil raamatupoodides ja supermarketites üle Eesti ning Eesti sõjamuuseumi muuseumipoes Viimsis.


Otsi