Uudised

Eesti sõjaväeorkestri esimene plaat ilmus eksklusiivselt vinüülil 21.06

Eesti sõjaväeorkester esitles esmaspäeval Eestis sõjamuuseumis oma esimest kauamängivat „Muusika vägi“, mis on välja antud ainult vinüülplaadina.
Sõjaväeorkestri peadirigent Simmu Vasar ütles, et mõtted plaadist on orkestri meeles mõlkunud aastaid ja ka stuudios sai käidud juba siis, kui orkester kandis veel kaitseväe orkestri nime. „Kõigile meeldis mõte vinüülplaadist, sest see formaat rõhutab kordumatust ja sidet ajalooga: kaitseväe orkestri salvestusi rohkem ei ole ega tule,“ rääkis Vasar.

Albumi esimesel poolel on kolm 2008. aastal salvestatud lugu kaitseväe orkestri esituses. Dirigent ja seadete autor on kaitseväe orkestri legendaarne peadirigent ja raudvara Peeter Saan.

Aastatel 2017 ja 2019 käidi Eesti Raadio stuudios koos kaitseväe orkestri ajateenijate lauluansambliga ning salvestati veel üheksa armastatud eesti pala. Dirigeerivad Teno Kongi ja Patrik Sebastian Unt, kes on ühtlasi ka osade lauluansambli seadete autorid.

Albumi kaaneillustratsioonide autor on Karl-Erik Talvet, kes kujutas orkestrit marssimas sõjamuuseumi ees Viimsis. Albumi kujundas Piia Põldmaa.

Plaati saab osta eksklusiivselt Eesti sõjamuuseumi muuseumipoest.Otsi