Uudised

Eesti sõjamuuseumi uus aastaraamat on ilmunud 05.03

Eesti sõjamuuseumil on ilmunud uus sõjaajaloo aastaraamat. Seekordne aastraamat on ingliskeelne ja kannab pealkirja "Visions of War. Experience, Imagination and Predictions of War in the Past and the Present".

“Kindralid (ja nende armeed) valmistuvad alati eelmiseks sõjaks,” nii kõlab paljukorratud tarkusetera. Sõjamuuseumi 7. sõjajaaloo aastraamatus arutletakse, kui palju selles kõnekäänus on tõtt.

Üheteistkümnes artiklis analüüsivad ajaloolased, kuidas poliitilised, sõjalised, sotsiaalsed, majanduslikud ja kultuurilised tegurid, mis ajas alatasa muutuvad, on mõjutanud ja mõjutavad tulevikusõjast mõtlemist. Tulevase sõja kujutlemine on ajaloosündmuste ja -arengute oluline tegur, isegi kui kujutlustele, valmistumisele ja planeerimisele sõda (kohe) ei järgnegi. Kuidas kindralid ja nende armeed mõistsid sõda ja selleks valmistusid – see on küsimus, mis aitab mõista ajastu probleeme ning mõtteviisi laiemalt, kuid on ka teoreetiliseks ja kogemuslikuks aluseks, mis aitavad tänapäeva sõjaväelastel mõtestada oma elukutset ning korraldada sõjaväeelu rahuajal.

 Aastaraamatu autoriteks on Gary Baines (Lõuna-Aafrika), Benedict von Bremen (Saksamaa), Tobias J. Burgers (Saksamaa), kindral Michael H. Clemmesen (Taani), Martin van Creveld (Iisrael), Robert A. Jacobs (USA/Jaapan), Oliver B. Hemmerle (Saksamaa), Michael Jung (Saksamaa), Iain MacInnes (Šotimaa), Kaarel Piirimäe (Eesti), Alon Posner (Iisrael) ja Blaž Torkar (Sloveenia).

 Aastaraamatu toimetajaks on Kaarel Piirimäe, sarja peatoimetajaks Toomas Hiio.

 Värske sõjaajaloo aastaraamat on müügil sõjamuuseumi muuseumipoes ja raamatukauplustes.

Otsi