Uudised

Eesti sõjamuuseumi ja Balti kaitsekolledži konverents “Vastupanuvõitlus Balti riikides Teise maailmasõja ajal ja pärast sõda” 27. ja 28. oktoobril Tartus 03.10

Registreerimine metsavendlust Baltikumis käsitlevale konverentsile, mis peetakse 27. ja 28. oktoobril Tartu ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses, kestab esmaspäeva 24. oktoobrini.

Metsavendlus Balti riikides oli märkimisväärne kogu maailma paljude vastupanu- ja sissiliikumiste ajaloo kontekstis. Hinnangute järgi võitles metsavendadena Leedus, Lätis ja Eestis kokku kümneid tuhandeid inimesi (sh Leedus üle 30 000). Konverentsi eesmärgiks on kokku võtta Balti riikide relvastatud vastupanu – metsavendluse – ajalugu nii ajalooteaduslikust kui ka sõjanduslikust aspektist ning asetada see Euroopa ja maailma samasuguste liikumiste taustale.

Konverentsi peaesineja on Exeteri ülikooli professor Jeremy Black. Kahte päeva mahub ettekandeid õpetlastelt nii lähiriikidest kui ookeani tagant. Lisaks ajaloo mõtestamisele ei pääse konverentsil üle ega ümber seostest ja võrdlustest kestva sõjaga Ukrainas.

Eesti sõjamuuseum annab konverentsil üle Hendrik Sepa preemia möödunud aasta parimatele sõjaajaloo alastele uurimustele.

Rohkem infot ja registeerumine konverentsi kodulehel.

Konverents on ühekorraga nii Balti Kaitsekolledži 12. Balti sõjaajaloo aastakonverents kui ka Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi 13. rahvusvaheline sõjaajalookonverents. Konverentsi ettekannete baasil koostatud artiklid avaldatakse 2022. aasta Eesti sõjaajaloo aastaraamatus.

Varasemate konverentside kohta leiab infot siit.Otsi