Uudised

Eesti sõjamuuseum kaasab noored digilahenduste arendamisse 19.07

Aprillist juunini 2022 osales Eesti sõjamuuseum väikese ja keskmise suurusega Euroopa muuseumidele suunatud inkubatsiooniprogrammis DOORS (Digital Incubator of Museums network) eesmärgiga saada teadmisi, kuidas digilahenduste abil rohkem noori muuseumisse tuua.
Programmi esimeses etapis toimus ettevalmistus ja uuringufookuse täpsustamine. Nüüd kandideerib sõjamuuseum novembrist 2022 juulini 2023 toimuvasse programmi teise faasi, et juba koos noorte, noorsootöötajate, õpetajate ja sotsioloogidega välja selgitada, mis noored muuseumisse tooks, ning arendada vastavalt sellele edasi nii ekspositsiooni kui haridusprogramme.

Inkubatsioonis osalenud 40 muuseumist valitakse teise etappi 20 kõige elujõulisemate plaanidega muuseumi, mis saavad oma idee piloteerimiseks ka rahastuse.

Eesti sõjamuuseumi eesmärk ekspositsiooni arendamisel on keskenduda noortele vanuses 4-18, sest tihti on just sõjamuuseum see koht, kus noored teevad lähemat tutvust Eesti sõjaajaloo ja laiapindse riigikaitse põhimõtetega.

DOORS on Ars Electronica, MUSEUM BOOSTER ja Ecsite algatatud muuseumide digitaalne inkubaator, mis on suunatud Euroopa väikeste ja keskmise suurusega muuseumide digivõimekuse kasvatamiseks. Pahatihti pole neile digitaalsete strateegiate elluviimiseks vajalikud tehnoloogiad ja teadmised kättesaadavad. DOORSi eesmärk on digilõhet vähendada pakkudes väikestele ja keskmise suurusega muuseumidele teadmisi, ressursse ning oskusi digimuutuste käivitamiseks.DOORSi rahastus pärineb Euroopa Liidu Horizon 2020 uurimis- ja innovatsiooniprogrammist grandilepinguga nr 101036071.

#doorseu #museumdoors #museumdigitalization #musetech #MuseumFromHome

Otsi