Uudised

Ajaloolise lahingu taaslavastus Viimsi mõisa pargis - 21. weebruar 1919 09.02

Eesti sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts korraldavad pühapäeval 21. veebruaril kell 14 ajaloolise lahingu taaslavastuse Viimsi mõisa pargis.
Üritus on pealtvaatajatele tasuta!

Lahingus etendatakse Vabadussõja lõunarinde lahingut Pihkva-Petseri ruumis. Lahingu osapoolteks on Eesti poolelt Kuperjanovi partisanid, soomusrongi dessantüksus, Põhjakorpuse ja Balti pataljoni võitlejad, vastasteks enamlased ja läti punased kütid.

Lahingu taaslavastuses osaleb sadakond erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist,  Lätist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt, kelle relvastuseks on vintpüssid, kuuli- ja pommipildujad, mis kasuatavad paukmoona. Näidislahing kestab umbes 45 minutit. Saaremaa Sõjavara Seltsi juhataja Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajateni tuua võimalikult reaalne sõjaolukord. Seejuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad, rakmed jms.

Lahingu toimumispaik on Eesti sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääv ala. Lahing on jälgitav erinevatelt tasanditelt.

Põhja-Eestis toimub selline vaatemäng vaid üks kord aastas. Pärast näidislahingut ootavad Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna kaitseliitlased kõiki sõjamuuseumi ette relvade ja varustuse näitusele, kus on esindatud nii Kaitseliidu ajaloolised kui ka kaasaegsed relvad ja varustus.

OLULINE! 

Näidislahingu ajal kõlab paukpadruni pauke ja levib suitsu, mis on häiriv sülelastele ja lemmikloomadele. Lapsevanematel palume lahingu ajal lapsel hoida käest kinni või süles.

Kuigi tegemist on paukpadrunitega, ei tohi piirdelindist üle ehk sõja territooriumile astuda.


LIIKLUSKORRALDUS JA PARKIMINE

Liiklust ja parkimist korraldavad reguleerijad.

Taaslavastuslahingu ajal on võimalik parkida Nelgi tee 1 (huvikeskuse ja vallamaja), sõjamuuseumi, spordiplatsi ja Vehemaa tee 1 parklates. 

Kell 12–17 on Aiandi tee ja Liilia tee ristumisest kuni Vehemaa tee ristmikuni kiirusepiirang 30 km/h.

Kell 12 – 17 on suletud Pargi tee alates Pargi tee ja Alpikanni ristist kuni Pargi tee 12. Vabandame ebamugavuste pärast! 
Otsi