Üritused

Viimsi Jazz: Susanna Aleksandra trio sõjamuuseumis Ukraina toetuseks 09.03

Laupäeval 12. märtsil kell 18.00 on suurepärane võimalus saada osa Eesti lauljatari Susanna Aleksandra imelisest vokaalist ning veenduda selle erilisuses Eesti sõjamuuseumis Viimsi mõisas. Kontsert on heategevuslik, kogu tulu läheb Ukraina toetuseks.

Susanna Aleksandra on Eesti muusikute perre sündinud laulja-helilooja ja sõnade autor. Karismaatiline, mahedahäälne laulja peab tähtsaimaks lugude jutustamist ning meloodilisust.Susanna Aleksandra on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia jazzmuusika bakalaureuse kraadiga ning on lõpetamas sama kooli magistrit. 2020. aasta märtsis ilmus Susannal album “The Siren” Jaapanis ning 2021. aasta jaanuaris Soomes. Album on saanud laialdaselt positiivset vastukaja üle maailma, näiteks Euroopa suurim jazziajakiri Jazzwise andis albumile 4 tähte.

Andre Maaker on kitarrist, kes ennast kirjeldab kui loomingulist muusikut ja tundmatut heliloojat. Ta näeb jazzmuusikuks saamist kui individuaalset ja loovat protsessi, kus kool mängib kindlasti suurt rolli, kuid veelgi olulisem on isiklik suhe ja kirg muusikasse ning tahe helidega mänglevalt ümber käia. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel.

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui bigbändile, olnud mitmete suurte muusikaprojektide kunstiline juht ning on eestvedajaks kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble.

Trio kontserdil kõlab nii Susanna Aleksandra omalooming kui ka džässi ja brasiilia muusika klassikud.

Susanna Aleksandra - vokaal
Andre Maaker - kitarr
Janno Trump - basskitarr, kontrabass

Üheskoos Susanna Aleksandra, Andre ja Jannoga annetab Viimsi Jazz kontserdi piletitulu MTÜ Ukraina Kultuurikeskusele.

Piletid müügil Piletilevis.

Mõisa uksed avatakse juba kell 17 ja mõisakohvik Maria Juures kostistab külalisi soolaste ja magusate suupistete ning kihisevaga. Mõisaajastule omaselt kaardimakseid vastu võtta ei saa.

Viimsi Jazz on valitud kontsertide sari, mis toob head muusikat Viimsi ja teistele muusikasõpradele koju kätte. Esimesed Viimsi Jazzi kontserdid toimuvad Viimsi mõisas asuva Eesti sõjamuuseumi hubases saalis.

Üritus Facebookis.

Otsi