Üritused

Viimsi Jazz: Rebecca Kontus trio sõjamuuseumis 11.05

Reedel 13. mail algusega kell 19 saab sõjamuuseumis Viimsi mõisas nautida vägevat kontserti, kus esinevad Rebecca Kontus, Tiit Kalluste ja Taavo Remmel. Tund varem, kell 18 avab uksed kohvik Maria Juures.


Rebecca Kontus on laulja ja helilooja, kes on tuntud oma oskusliku eksperimenteerimise poolest erinevate muusikastiilidega. Seekordsel õhtul pakub tema trio Viimsi mõisa publikule prantsusepäraselt šarmaantse džässiliku kontserdi. 

Rebecca häält on kirjeldatud, kui pehmet mahedat šokolaadi, mis võib vahel olla ka võimas kui metall alasil ning mida saab kuulda viiel laulja poolt välja antud sooloalbumil. Pariisis õpingute ajal puudutasid erilisel moel Rebecca hinge prantsuse šansoonid, mis kõlavad seekordsel Viimsi Jazzi õhtul Tiit Kalluste virtuoosse akordioni ja Taavo Remmeli oskusliku kontrabassi saatel.

Taavo Remmel on Eesti kontrabassist, kes oma värvika karjääri jooksul on osalenud ligi 50 helikandja salvestamisel ning kelle arvukad kontsertreiseid on toimunud paljudes riikides, mh Iisraelis, Venemaal, USA-s, Šveitsis, Itaalias ja Jaapanis. 2013. aastal pälvis Taavo Remmel Aasta Jazzmuusiku tiitli.
Taavo on nii Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia kui ka Läti J. Vitolsi nim. Muusikaakadeemia vanemlektor ning ansambli Hortus Musicus liige.

Tiit Kalluste on jazzakordionist, kelle laia muusikalise stiilispektri hulka mahuvad põhjala karged helid, svingiklassika, tango ja prantsuse šansoonid. Isikupärase ja omanäolise, tema autoritemplit kandvate põhjala muusikast ja tangost inspireeritud heliplaatide kõrval on ta kummardusena prantsuse muusikale salvestanud heliplaadi "Prantsuse spetsialiteet", millel jazzi ja šansoonihelid põimitud ühiseks tervikuks. Nii nagu käesoleval kontserdil, kõlavad ka sellel heliplaadil Tiit Kalluste akordioni kõrval tänase lavapartneri Taavo Remmeli bassihelid.

Viimsi mõisa saali lavale astuvad:

Rebecca Kontus - vokaal
Tiit Kalluste - akordion
Taavo Remmel - kontrabass

Piletid Piletilevist
Viimsi Jazz - Muusika Sinule
Otsi