Üritused

Viimsi Jazz: Helin-Mari Arderi trio kavaga „Bossa laineil” Viimsi mõisas 26.08.2022 15.08

Viimsi Jazz kutsub taas jazzisõpru Viimsi mõisa, Eesti sõjamuuseumi hubasesse saali nautima kaunist muusikat toredas seltskonnas! Reedel 26. augustil algusega kell 19 toimuval kontserdil astub Viimsi publiku ette mahedahäälne lauljatar Helin-Mari Arder oma trio saatel.
Tund varem, kell 18 avab uksed kohvik Maria Juures.


Helin-Mari Arderi trio kontserdikavades on algusest peale olnud kindel koht nõtkel bossa noval. Paljud eestikeelsed laulud kõlavad just bossavõtmesse seatuna imehästi, sest eesti keele rütm sobib selle muusikastiiliga kenasti kokku. Ka trio originaalloomingu hulka kuuluvad uued laulud on tihtipeale bossa nova stiilis, ent koosseisu repertuaari kuuluvad ka vanemad tuntud ja vähem tuntud palad, mis on pärit nii Brasiiliast kui ka näiteks Itaaliast või Prantsusmaalt.

Helin-Mari Arderit on muusikakriitikud kutsunud eesti jazzilavade päikesekiireks, kes võlub publikut musikaalse siiruse ning vahetu suhtlemisega. Lauljatarile on lähedane nii emakeelne muusika kui ka erinevates stiilides ja keeltes laulud maailma erinevatest nurkadest - svingmuusika ning uued versioonid jazzmuusika pärlitest, samas ka nõtked portugalikeelsed bossad ja sambad ning võluvad prantsuse shansoonid.

Helin-Mari saatjateks on Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil, kes mõlemad on eesti jazzipublikule tuntud nimed, esitades muusikat mitmetes põnevates koosseisudes. Teet Raik juhatab ka TTÜ Bigbändi ning Sõjaväeorkestrit ning Ara Yaralyan on lisaks eestimaistele koosseisudele tuntust kogumas mitmes rahvusvahelises koosluses (Trio Sooäär-Yaralyan-Ounaskari, Aleksandra Kremenetski Trio, Shabat Quartet jpt). Kõik kolm muusikut kirjutavad originaalmuusikat, annavad välja uusi heliplaate ning loovad põnevaid seadeid maailma jazziklassikast.

Helin-Marilt on ilmunud kümmekond heliplaati eesti ja välisautorite laulude uute seadete ning originaalloominguga, mis on sageli loodud armastatud eesti autorite tekstidele (Eeva Park, Olivia Saar, Ilona Laaman, Ott Arder, Leelo Tungal jt).


Viimsi mõisa saali lavale astuvad:

Helin-Mari Arder - vokaal
Teet Raik - kitarr
Ara Yaralyan - kontrabass

Piletid Piletilevis.
Üritus Facebookis.

Viimsi Jazz - Muusika Sinule


Otsi