Üritused

Vestluspärastlõuna „Remi Milk – Eesti sõjalennunduse talletaja ja uurija“ 29.12

Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum kutsub ajaloohuvilisi kolmapäeval 29. detsembril kell 14.00 endale külla, et tutvustada hiljuti Muinsuskaitseameti toel tervikuna digiteeritud Eesti endise sõjaväelenduri Remi Milki kogutud materjalides leiduvat sõja-ajalooliselt põnevat ja väärtuslikku materjali.

Remi Milk (1920-2011) lõpetas Eesti sõjaväe lennukooli viimases lennus 1940. aasta augustis. Ta jõudis teenida Eesti sõjaväest ümberformeeritud 22. territoriaalkorpuse lennueskadrillis, kust ta koos oma teenistuskaaslastega 1941. aastal suvel metsa läks ja Hirvelaane pataljoniga liitus. Seejärel oli ta Sonderstaffel Buschmannis, millest formeeriti 127. mereluure lennusalk. Mereluure lennusalga lendurina põgenes Remi Milk 21. septembril 1944 oma lennukil Rootsi ja töötas ta seal kindlustusagendina kuni pensionile jäämiseni. Ühtlasi kirjutas ta mitmeid artikleid Välis-Eesti väljaannetele Eesti lendurite sõjateest teises maailmasõjas.


Päevakava
  • 14.00 Kogunemine ja tervituskohv
  • 14.30 Ranno Sõnum, Eesti sõjamuuseumi giid ja kogude korrastaja ning Tartu Ülikooli üliõpilane, “Remi Milk- Eesti sõjalennunduse talletaja ja uurija”
  • 15.30 Liisi Ploom, Eesti sõjamuuseumi peavarahoidja, „Suurimad väljakutsed Remi Milki arhiivkogu digiteerimisel“ 
Üritus lõppeb hiljemalt kell 16.30.

Osalemiseks palun registreeru hiljemalt esmaspäeval 27.12 siin.
Üritusel osaleja pääseb muuseumisse piletita.

Vastavalt riiklikult kehtestatud nõutele muuseumisse saabudes kohustuslik esitada COVID tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Tõendi peavad esitama ka 12-17-aastased, kes võivad lisaks vaktsineerituse või läbipõdemise tõendamisele esitada ka testitõendi. COVID tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.


Lisainfo:
Anu Viltrop
Projektijuht
Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum
anu.viltrop@esm.ee
+372 5665 9118


Otsi