Üritused

Muuseumiöö 2018 - öös on pidu! 19.05

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada muuseumiööd, nii ka Eesti sõjamuuseum. 
Sel aastal toimub Muuseumiöö pealkirja all "Öös on pidu".

Eesti sõjamuuseum asub Viimsi mõisas, mis oli kindral Johan Laidoneri suveresidents. 1920-1930ndatel toimus siin majas palju esinduslikke vastuvõtte ja pidusid. Muuseumiööl toome teieni tolleaegsete pidude atmosfääri - kõlab muusika ja tantsitakse seltskonnatantse. Rosinaks sinna juurde avame üheks õhtuks ohvitseride kasiino. Ohvitseride kasiinosid oli esimese Eesti vabariigi ajal mitmeid. Neis veedeti aega ja korraldati üritusi ka abikaasadele ja lastele.

Kava

  • Kell 18 mängib tantsumuusikat noorte folkansambel Keris
  • Kell 19 ja 21 õpetame rahvale eestiaegseid seltskonnatantse hr. Maido Saare juhatamisel. Muusikaga toetab hr. Andrus Kalvet
  • Kell 19.30 näitab pr. Ene Lill huvilistele, kuidas tol ajal pidulikuks õhtusöögiks lauda kaeti. 
  • Kell 20 on meil au võõrustada Viimsi Kooliteatrit, kes toob teieni muusikalis-tantsulise programm Raimond Valgre loomingu põhjal. Lavastaja pr. Külli Talmar
  • Kell 21.30 ja 22.30 mängib tantsumuusikat folkansambel Keris
  • Kell 22 hr, Andrus Kalvet esitab saksa šlaagreid
Terve õhtu jooksul on avatud päevapiltniku salong ja Harmoonikumi kohvik, toimub õnneloos. Soovijad saavad endale valmistada uhke peomaski.

Muuseumiöö kestab kl 18-23 ja on kõigile tasuta. Ootame teid peole!
Eriti tore, kui tulete meie peole ajastukohases riietuses! 

P.s. Sõjatehnika angaar jääb seekordsel muuseumiööl suletuks.

Muuseumiöö kodulehekülg
Otsi