Üritused

Maria Laidoneri heategevuslik laste jõulupuu sõjamuuseumis 11.12.22 10.11

Eesti sõjamuuseum asub Viimsi mõisas, mis oli kunagi suvekoduks Eesti Vabadussõja kangelasele kindral Johan Laidonerile ja tema poolatarist abikaasa Mariale. Traditsiooniliselt korraldas Maria küla lastele jõulude ajal peo. See nn jõulupuu ümbruskonna laste seas oodatud sündmus koos tuledesäras kuuse ja hea-parema söödavaga.

Eesti sõjamuuseum ja Viimsi vald jätkavad seda Maria ellu kutstud traditsiooni: pühapäeval 11. detsembril toimub sõjamuuseumis Viimsi mõisas  Maria Laidoneri heategevuslik laste jõulupuu, kuhu on oodatud lapsed lähemalt ja kaugemalt. 

On lapsi, kes tahaksid peole tulla, aga ei saa. Perepäeval tegutseb Minu Unistuste Päeva kohvik, et koguda raha raskelt haigete laste unistuste täitmiseks.

  • Kell 11.30 saabub jõuluvana, kuuse all ootab kirju jõuluvana postkast
  • Kell 12 ja kell 14 annab teadusteater Kvark mõisa saalis etenduse "up-KVARK"
  • Kell 11-14 toimub mängustaabis piparkookide kaunistamise töötuba. Registreerumine pole vajalik
  • Kell 11-15 tegutseb Minu Unistuste Päeva kohvik, mille kogu tulu läheb raskelt haigete laste unistuste täitmiseks
  • Kogu päeva jooksul saab muuseumi ekspositsioonis mängida otsimismängu
  • Avatud on vast valminud osa sõjamuuseumi püsiekspositsioonist „OMA VÄGI. Eesti riigikaitse 1920-1940 ja alates 1991“ 

Muuseumipiletit ei ole, selle asemel palume teha annetuse SA Minu Unistuste Päev toetuseks. Annetust saab teha muuseumis kohapeal või siin.

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et pakkuda lastele ja nende peredele emotsionaalset tuge, mis on oluline osa raviprotsessi tervikus.
Otsi