Üritused

"MEIE JA TEIE VABADUSE EEST" MARIA KRUSZEWSKA-LAIDONER IN MEMORIAM 03.06

Poola Vabariigi suursaatkond ja Eesti sõjamuuseum kutsuvad kohtumisele, mis on pühendatud mälestuste kogumisele Maria Kruszewska-Laidonerist. Maria Laidoner oli kindral Johan Laidoneri abikaasa ja Eesti Naiskodukaitse auliige.

2016. aasta 3. juunil kell 13:00 ootame Eesti sõjamuuseumi saali (Viimsi, Mõisa tee 1) neid, kes mäletavad Mariat isiklikult või on kuulnud mälestusi tema kohta ning neid, kelle valduses on Mariale kuulunud fotosid ja esemeid. Ootame ka neid, kes tunnevad huvi selle erakordse poolatari elukäigu vastu, kes ka Nõukogude okupatsiooni aastatel Eestis seisis vabaduse ja inimväärikuse eest. Teie mälestuskillud lubavad meil taastada pildi Maria Laidonerist kui inimesest.

Kava:
  • Sissejuhatus: Eesti sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ning Poola saatkonna avaliku ja kultuuridiplomaatia spetsialist Sławomira Borowska-Peterson 
  • Ülevaade Maria Kruszewska-Laidoneri saatusest ja mälestustest tema kohta – Eesti sõjamuuseumi peavarahoidja Marika Reintam 
  • Kohalolijad jutustavad mälestusi Maria Kruszewska-Laidonerist 
  • Maria Kruszewska-Laidoneri kokaraamatu uue väljaande esitlus 
  • Pakutakse kohvi ja kooki. 
Üritusel osalejate ja kõigi nende vahel, kes on saatnud muuseumile oma mälestusi, loositakse välja Poola saatkonna poolt auhinnaks välja pandud Maria Laidoneri kokaraamatud.

Kogutud mälestusi ja materjale kasutatakse Maria Kruszewska-Laidoneri elu ning tegevust käsitlevate näituste koostamiseks Viimsi, Haapsalu ja Viljandi muuseumides.
Ürituse salvestab Eesti Rahvusringhääling Vikerraadio saate jaoks „Maria – naine kindrali kõrval”.


Otsi