Üritused

Eesti sõjaväeorkestri sügiskontsert „Sõjaväemuusika 105“ 18.10.2023 02.10

Kolmapäeval 18. oktoobril 2023 algusega kell 19.00 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti sõjaväeorkestri sügiskontsert „Sõjaväemuusika 105“.


Eesti sõjaväeorkester kutsub kontserdiga tähistama 105 aastat sõjaväemuusikat Eestis.
Eesti sõjaväemuusika alguseks loetakse 1. jalaväepolgu orkestri asutamist 24. novembril 1918. Ühtlasi on see Eesti sõjaväeorkestri sünnipäev, mis 105 aasta jooksul on kandnud sõjaministeeriumi, kaitseministeeriumi, Tallinna garnisoni ja Kaitseväe orkestri nime. Alates 1. oktoobrist 2021 tegutsetakse Eesti sõjaväeorkestri nime all Eesti sõjamuuseumi koosseisus.
Kontserdil tulevad esitamisele teosed sõjaväeorkestrite repertuaarist Vabadussõjast tänapäevani. Toimub Rein Rannapi marsi „Ülev Eesti“ puhkpilliorkestri arranžeeringu esmaettekanne. Lisaks kõlavad palad Kaitseväe orkestri enam kui veerandsajandi tagusest menukast kontsert-kavast „Anna mul’ suud, härra seersant“.

Kavas: Eduard Tamm, Rein Rannap, Margo Kõlar, Robert W. Smith, jt.
Dirigendid: Simmu Vasar, Teet Raik, Peeter Saan (külalisena)
Solistid: Piret Krumm, Silver Laas
Kaastegev: kammerkoor „Studium Vocale“

Eesti sõjaväeorkestri ülesanneteks on esineda riiklikel tseremooniatel ja teistel esindusüritustel, edendada sõjaväemuusikat ja teha koostööd teiste orkestritega ning arendada professionaalse puhkpillimuusika kultuuri.
Orkestri juht on Simmu Vasar ja dirigent Teet Raik.

Täispilet 15
Sooduspilet 7
Piletid on müügil Piletilevis ja Estonia kontserdimaja kassas
Üritus link Facebookis
Otsi