Sõjatehnika angaar

Rasketehnika väljapanekus esindatud tehnika pärineb peamiselt aastatest 1930–1960 ja suurem osa sellest kuulus eri riikide relvastusse Teises maailmasõjas ja külma sõja ajal. Välja on pandud ka valik sõidukeid, mida Eesti kaitsevägi kasutas 1990. aastatel ja hiljemgi.

Ekspositsiooni raskuspunktiks on Soome sõjamuuseumilt kingituseks saadud 24 suurtükki ja 3 miinipildujat. Valikus on haubitsad ja kahurid, aga ka kerged jalaväekahurid, tankitõjekahurid ja õhutõrjesuurtükid. Kogukamad on Nõukogude 130 mm kahur M-46 ja Saksa 88 mm õhutõrjesuurtükk 8,8-cm-FlaK 18/36/37, kuid kollektsiooni kuulub ka 150 mm suurtükk.

Külastajate huvi pälvib sageli Saksa liikursuurtükk Sturmgeschütz III, millised Soome sõjavägi soetas II maailmasõja ajal ja mis olid Soomes relvastuses 1960. aastateni. Rootsi soomuk Tgbil m/42 on üks nendest, mille Rootsi 1990. aastatel Eesti kaitseväele kinkis.

Sõjatehnika hallis avati 2015. aastal näitus Eesti kaitseväelaste 11-aastasest teenistusest Afganistanis. Ekspositsiooni keskmes on Helmandi provintsis baaslaagris Camp Bastion Eesti kaitseväelaste poolt ehitatud saun, mis pärast operatsiooni lõppu Eestisse toodi ja muuseumis uuesti üles seati. Näitus esitleb Eesti kaitseväelaste tehnikat, relvastust, varustust ja vorme Afganistani missiooni ajal. Fotod kajastavad Eesti kaitseväelaste teenistust ja eluolu nii Camp Bastionis kui ka väiksemates patrullbaasides ja kontrollpunktides.

Sõjatehnika angaar asub mõnesaja meetri kaugusel Viimsi mõisast ja on avatud maist oktoobrini reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 11–18. Külastus muul ajal tuleb eraldi kokku leppida.


Otsi