Eesti riigikaitse

Eesti riigikaitsel on kaks algust. Eesti kaitsevägi sündis Vabadussõja ajal ja likvideeriti 1940. aastal, kui Nõukogude Liit Eesti okupeeris. Eesti riigikaitse loodi uuesti alates 1990. aastate algusest. Esimesena taastati Kaitseliit, pärast Eesti iseseisvuse taastamist ka Eesti Kaitsevägi, Kaitseministeerium ja teised riigikaitseasutused.

Eesti Vabariik taastati õigusliku järjepidevuse alusel. Oma traditsioone peab au sees ka Eesti kaitsevägi. Enamik üksusi on sõjaeelse kaitseväe üksuste traditsioonide kandjad. Teiste hulgas on Eesti kaitseväe koosseisus nimelised üksused, mis said alguse vabatahtlike pataljonidena Vabadussõja ajal: Kuperjanovi pataljon, Kalevi pataljon ja Scoutspataljon.
 
Muuseumi väljapanekus on vorme ja relvi nii sõjaeelsest ajast kui tänapäeva Kaitseväest. Mannekeenid kannavad sõjaeelse Kaitseväe allohvitseri vormi ning ratsarügemendi uhket nöörkuube ja punaseid pükse. 1990. aastate rasket algust esitleb kindralleitnant Riho Terrase esimene ohvitserivorm. Välja on pandud 2004. aastal NATOsse astunud Eesti Vabariigi kaitseväelase välivorm, varustus ja kasarmusisustus. Killuvesti, kiivrit ja rakmeid saab külastaja ka selga proovida.

NB! Ekspositsioon on  suletud seoses ekspositsiooni uuendamisega.
Otsi