Sõjamuuseumi uus ajutine näitus vaatleb tulirelvade arengut aastatel 1891-1939 Aku Soraineni tulirelvakollektsiooni näitel. Mõned näitusel esitletavad relvad pärinevad ka kolmkümmend aastat varasemast ajast.
Näitus keskendub ka Eesti Vabadussõjas kasutusel olnud ja sõjajärgse Eesti Vabariigi relvastusele. Põgusalt tutvustatakse ka relvi, mis olid I ja II maailmasõja vahelisel perioodil Läti ja Leedu, aga ka NSV Liidu, Saksamaa, Rootsi, Soome ja mõnes teises riigi relvastuses.
Püstolitest on esile toodud Browningu (FN) ning Mauser C96 ja Parabellumi eri mudelid. Teised püstolid on pandud välja näitamaks, kui kirev oli nende disain, enne kui standardiks hakkas kujunema Browning (FN) ja Colt 1911. Näituse suurim haruldus on Kivi, Käärik & Ko tehases Tartus 1921. aastal valmistatud automaatpüstol kaliibriga 6,35 mm. Relva number on 01. Teine haruldus on Soome vintpüss M91/28-30, mis oli üks 80st Helsingi 1937. aasta laskmise maailmameistrivõistluse relvadest. Eestlased võitsid selle võistluse ja said kuulsa Argentiina Karika. Üsna haruldane on ka Eesti relvatehase Arsenal 1935. aasta sportpüss.
Näituse eesmärk ei ole anda hinnangut sellele, kas sõjarelvade kiire areng on kuidagi kaasa aidanud inimkonna parema tuleviku ehitamisele või hoopis vastupidi. Kuid ei saa jätta märkamata vaadeldaval ajastul tehtud tehnoloogilisi uuendusi. Tulirelvade konstruktsioonilahenduste areng on kahtlemata imetlusväärne.
Näitus on avatud 3. detsembrist 2018. Et näituse vastu on suur huvi, jääb näitus avatuks kuni aprilli lõpuni.