Eesti sõjamuuseum on laupäeval 19. aprillil avatud. Reedel 18.04 ja pühapäeval 20.04 oleme suletud.

Ajaloovideod

Ajateenistus

 

Ajateenistus Eestis

Lühianimatsioon annab vastuse küsimustele, miks ja millal võeti kasutusele ajateenistus, milline on ajateenistus tänapäeva Eestis ja mida tähendab, et Eesti Kaitsevägi on üles ehitatud reservväe põhimõttel.

 

Ajateenistus enne ja nüüd

Kaitseväe 100. aastapäeva puhuks valminud lühifilm elust ajateenistuses, kus paralleelselt näidatakse kaadreid 1930. aastate algusest ja tänapäevast. Ajalooline osa pärineb Teodor Lutsu filmist “Kaitseväe töö ja elu” (1931) ja kaasaegne osa on valminud Kaitseväe ja Eesti sõjamuuseumi koostöös. Filmi tootis küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskus 2018. aastal.

 

Vabadussõda

Vabadussõja teemalised õppevideod, mis on loodud Eesti sõjamuuseumi ja Ajalugu Oskariga koostöös.

 

Dokumentaalsari „Vabadussõja lugu“

ETV poolt koostöös Eesti sõjamuuseumi ja kaitseministeeriumiga Vabadussõda 100 sündmuste sarjas toodetud 16-osaline dokumentaalsari “Vabadussõja lugu” annab edasi Eesti ajaloo ühe olulisema perioodi sündmused, kus noor veel alles paberil eksisteeriv riik seisis silmitsi otsustava ellujäämisvõitlusega. Vaatajate ette jõuavad arhiividesse talletatud fotod, dokumendid ja mälestused. Ajaloolisi sündmusi aitavad tõlgendada sõja- ja meditsiiniajaloolased, majandusteadlased, relvade asjatundjad jne.
“Vabadussõja lugu”

 

Teine maailmasõda

Eesti sõjamuuseumi tellimusel valminud videod sarjast Ajalugu Oskariga

Teine maailmasõda Eestis: 1941

Teine maailmasõda Eestis: 1944

 

Sõjamuuseumi ajalugu

Võimalus heita pilk tänase sõjamuuseumi eelkäijale.

Film “Ringkäik Sõjamuuseumis” (1938)

Lühifilm sellest, kuidas kooliõpilaste ekskursioon külastab 1938. aastal tänapäevase Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi eelkäijaks olevat sõjamuuseumi Tallinnas Vene tänaval. Ekraanil näeb ka muuseumi juhatajat Taavet Poskat.

Allikaviide:
Eesti Rahvusarhiivi Filmiarhiiv, fond nr 4, arhivaal nr 198