Eesti Sõjamuuseum

Uudised

Anija Vallavalitsus soovib taastada Vabadussõja Kehra lahingu lahinguvälja monumenti. Igaühel on võimalik kaasa aidata ja anda oma väike rahaline panus. Kõigi vähemalt 10 eurot annetanute nimed jäädvustatakse mälestusmärgi tänutahvlile.
Eesti NATO Ühing koostöös Haridus- ja Teaduministeeriumi, Kaitseministeeriumi ja Eesti Sõjamuuseumiga kuulutab välja loomekonkursi “Tunne riigikaitse ajalugu”. Selle aasta loomekonkurss ootab oma kodukohaga seotud mitmekesise orienteerumiskaardi valmimist. Konkursi eesmärgiks on panna inimesi mõtlema Eesti sõjaajaloo ja riigikaitsega seotud teemadele ning teadvustada kohalikke sõja- ja riigikaitse ajalooga seotud objekte ja mälestusmärke.
Eesti sõjamuuseumil on ilmunud uus sõjaajaloo aastaraamat. Seekordne aastraamat on ingliskeelne ja kannab pealkirja "Visions of War. Experience, Imagination and Predictions of War in the Past and the Present".

“Kindralid (ja nende armeed) valmistuvad alati eelmiseks sõjaks,” nii kõlab paljukorratud tarkusetera. Sõjamuuseumi 7. sõjajaaloo aastraamatus arutletakse, kui palju selles kõnekäänus on tõtt.
Uudiste arhiiv
Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum  Mõisa tee 1, 74001 Viimsi, Harju maakond
Telefon: +372 621 7410 / 621 7418  E-post: info(at)esm.ee
Avatud K-P 11-18, sõjatehnika angaar (Vehema tee 1a) maist oktoobrini R-P 11-18
Otsi