Eesti Sõjamuuseum

Eesti sõjamuuseumi 9. sõjaajaloo konverents "Minevik, sõjamehe teejuht? Kogemus, ajalugu ja teooria sõjalises ettevalmistuses"

Eesti sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldasid konverentsi, et uurida ajalooteaduse rolli sõjalises hariduses ja väljaõppes ning sõjaajaloo kasutamist doktriinide koostamisel.

Konverents keskendus küsimustele: millises seoses võiksid olla minevikukogemus, ajalooteadus ja teooria? Kuidas sobitada ajalooteadus ja sõjaväepedagoogika? Kas ja kui tähtis on uurida ja õpetada otsese sõjategevuse kõrval sõja ideoloogilist ja poliitilist raamistikku ning ühiskonna toimimist sõja ajal? Kui oluline on mõista sõduri ja ohvitseri, aga ka tsiviilisiku tasandit ja kultuurilist konteksti sõjas? Kuidas saavutada Michael Howardi põhimõte, et ajalugu tuleb uurida ja õpetada „laiuti, sügavuti ja kontekstis“, see tähendab käsitleda sõjaajalugu pikal ajateljel, detailidesse süüvides kui ka poliitilist ja ühiskondlikku tausta silmas pidades?

Konverentsi ülesastujad ja nende esitlused. Sõjamuuseumi aastaraamatus avaldatud valitud tööd ka artiklitena:Konverentsi kava

Pildigalerii

Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum  
Mõisa tee 1, 74001 Viimsi, Harju maakond


Telefon: +372 621 7410, +372 621 7418; e-post: info(at)esm.ee

Avatud K-P 11-18, sõjatehnika angaar (Vehema tee 1a) maist oktoobrini R-P 11-18
Otsi