Eesti Sõjamuuseum

Uudised

Kaitseväe orkester jätkab sõjaväeorkestrina ja esineb rahvusvahelisel muusikapäeval 30.09

Rahvusvahelisel muusikapäeval, homme, reedel 1. oktoobril alustab sõjamuuseumi koosseisus tegutsemist sõjaväeorkester. Sündmuse tähistamiseks esineb sõjaväeorkestri brassansambel Top Brass õhtul kell 18 sõjamuuseumi õuealal Viimsi mõisas.
Kaitseväe orkestrina tuntud orkester on ajalooliselt kandnud erinevaid nimesid. Aastatel 1919-1928 oli Eestil sõjaministeeriumi orkester ning aastatel 1928-1934 kaitseministeeriumi orkester. Nüüdsest kannab Eesti sõjaväemuusika lipulaev sõjaväeorkestri nime.

1. oktoobrist 2021 on sõjaväeorkester kaitseministeeriumi valitsemisalasse kuuluva Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi struktuuriüksus. Orkester jätkab senises 41-liikmelises koosseisus, kuhu kuuluvad 37 muusiku, kolme dirigendi ja noodikoguhoidja osalise tööajaga ametikohad.

Kaitsevägi annab sõjaväeorkestrile kasutada vormiriietuse ja RKIK katab orkestri olemasolevate prooviruumide rendi Tallinnas Tatari tänaval.

Sõjaväeorkester jääb riigi esinduspuhkpilliorkestriks ning riiklike esindusürituste läbi viimine on ka edaspidi tagatud. 11. oktoobril astub sõjaväeorkester üles Eesti Vabariigi presidendi ametisse vannutamise tseremoonial, nagu ka kõigil tulevastel presidendi kantselei ja kaitseväe pidulikel tseremooniatel, samuti diplomaatilistel sündmustel.

Sõjaväeorkestri ülesandeks on lisaks hoolitseda sõjaväemuusika levitamise eest, teha koostööd teiste Eesti orkestritega ja edendada professionaalse puhkpillimuusika kultuuri.

Eesti Vabariigi esindamise kõrval on sõjaväeorkestri võimalus ise kontserte korraldada ja esineda ka teistel avalikel üritustel.

Olete oodatud sõjaväeorkestri vähendatud koosseisu ehk brassanasambli esinemisele, mis toimub sõjamuuseumi õuel Viimsi mõisas reedel 1. oktoobril kell 18 ja on kõigile tasuta. Sissepääs sõjamuuseumisse on sel päeval kell 17-19 samuti tasuta.

Ürituse FB link.


Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum  
Mõisa tee 1, 74001 Viimsi, Harju maakond


Telefon: +372 621 7410, +372 621 7418; e-post: info(at)esm.ee

Avatud K-P 11-18, sõjatehnika angaar (Vehema tee 1a) maist oktoobrini R-P 11-18
Otsi