Üritused

Taaslavastuslahing "Lõuna wäerind 1919" 24.02

Juba neljandat aastat toimub Eesti sõjamuuseumi taga asuvas Viimsi mõisa pargis taaslavastuslahing Eesti iseseisvuspäeva tähistamiseks. Sel aastal leiab taaslavastuslahing aset Eesti sünnipäeval 24. veebruaril kell 14.

Tänavuses lahingus matkitakse  Lõunarindel Pankjavitsa (Pangevitsa) mõisa ümber toimunud lahingtegevust 1919. aasta kevadtalvel. 

Lahingus osaleb sadakond erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt. Taaslavastualahingu korraldajateks on Eesti sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts koostöös Viimsi valla ja klubiga Front Line.

Lahing toimub Eesti sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääval alal ning on jälgitav erinevatelt tasanditelt. Rahvale pakutakse kuuma teed ja sõdurisuppi. Sõjamuuseumis on kl 12-16 avatud ka kohvik. Muuseum on vabariigi sünnipäeval külastajatele tasuta.   

Eelmise aasta lahingu muljeid saate vaadata siit - video, fotod.


Oluline info

Lahinguala algab Viimsi mõisa välisterrassist ja lõpeb ca 150 m järel mõispargis. Kõige paremini on lahing jälgitav ala külgedelt. Rünnaku suund on nõlva alt üles mõisa poole.

Taaslavastuslahing kestab umbes 45 minutit. Lahingu ajal kõlab paukmoonai pauke ja levib suitsu, mis võib olla häiriv sülelastele ja lemmikloomadele. 

NB! Paneme kõigile pealtvaatajatele südamele, et kuigi tegemist on paukmoonaga, ei tohi piirdelindist üle ehk sõjaterritooriumile astuda.


Liikluskorraldusest

Aiandi teel on sõidukiirus piiratud 30 km/h. Liiklust reguleerivad ja parklatesse juhatavad Kaitseliidu vabatahtlikud liiklusreguleerijad. Pargi teel liiklust ei reguleerita. Palume kaubanduskeskuste poolt tulijatel jätta sõiduk keskuste juures asuvatesse parklatesse, mitte Pargi tee äärde.

PARKIMISSKEEMPressile

  • Sel aastal on taaslavastuslahingu filmimiseks ja pildistamiseks eraldatud kolm vastavalt tähistatud ala lahinguala ääres.
  • Lahingualale filmima ja pildistama ei lubata, et tagada osavõtjate ja külastajate turvalisus.
  • Kohustuslik on kanda kollast helkurvesti. Helkurvesti saab muuseumi valvelauast.

Lisainfo telefonil 621 7410 või 621 7414.
Otsi